11 marca 2018 Brak komentarzy admin Joga , ,

Dzieci przynoszą wiele szczęścia, sprawiają że dom tętni życiem, a życie rodziny jest nieustanną przygodą. Każdy dom powinien być właściwie przygotowany na dzieci, powinien być dla nich bezpieczny, ale też zapewniać im miejsce do spania, zabawy i odpoczynku. Bardzo ważnym lokum dla każdego dziecka, jest jego pokój. Taki pokój powinny mieć już niemowlęta, od początkowych dni życia. Każde maleństwo powinno mieć swoje własne miejsce do spania i zabawy, nawet jeżeli na początku rodzice chcą mieć maluszka w pobliżu, to osobny pokoik można już dla niego zaaranżować i spędzać z nim tam czas w trakcie dnia. Czym szybciej dziecko przywyknie do spania w swoim pokoju, tym lepiej.
Pokój dziecięcy jest specyficznym miejscem, musi być przytulny i ładnie zaaranżowany. Powinno w nim być bardzo kolorowo, bo szczególnie dla najmniejszych dzieci, stymulacja barwami jest niezwykle istotna dla właściwego rozwoju. Pokój dla dzieci aby był funkcjonalny i praktyczny, musi być zaopatrzony w odpowiednie meble. Wszystkie elementy wyposażenia do pokoju dziecięcego, powinny mieć właściwe atesty. Najlepiej by były wyprodukowane z bezpiecznych i ekologicznych surowców, bo dzieci zwłaszcza te najmłodsze wykazują tendencję do wkładania rozmaitych przedmiotów do jamy ustnej. Nie może więc im to zaszkodzić, gdy poliżą łóżeczko, czy będą chciały skosztować szafki. Bardzo ważną kwestią jest także wytrzymałość umeblowania w pokoju dla dzieci i ich stabilność. Aby zwiększyć bezpieczeństwo malucha w pokoju, przydałoby się każdy element wyposażenia przymocować dodatkowo do ściany. Takie działanie pozwoli zapobiec ryzyku przewrócenia się szafy czy łóżka na malucha. Jednym z najistotniejszych mebli dla niemowlęcia, jest łóżeczko. Ten mebel ma umożliwić dziecku zdrowy i spokojny sen, być miejscem w którym będzie mogło odpocząć. Łóżeczko w pokoju dla dziecka, powinno być dopasowane do pozostałych mebli. Dlatego najkorzystniej finansowo jest kupić dziecku gotowy komplet, w którym będzie łóżko odpowiednie do wieku pociechy, szafa i komoda na ciuszki i pieluszki, komoda kąpielowa a także przewijak. Meble do pokoju dla dziecka są urocze. Często ozdobione są bajkowymi postaciami, kolorowymi rysunkami i grafikami. Utrzymane są w jasnej i ciepłej kolorystyce, dzięki temu taki pokój dla dzieci jest miły i słodki.
W pokoju dziecięcym nie powinno też zabraknąć prawidłowego oświetlenia, nie za ciemnego ale też nie zbyt jasnego a także różnych, dziecięcych gadżetów. Do nich należą gadżety do kąpieli i pielęgnacyjne, zabawki, wygodne fotele, w których będzie można dziecko karmić lub utulić przed snem, czy radio, w którym będzie można puszczać dziecku kołysanki. To jak zaaranżuje się pokój dziecięcy, zależy tylko i wyłącznie od opiekunów. W inny sposób urządza się pokój dla chłopca, inaczej dla dziewczynki, jeszcze inaczej dla rodzeństwa. Powinno się też wziąć pod uwagę wiek dziecka, jego potrzeby i charakter. Pokój dziecięcy musi być urządzony z sercem, dlatego każda część wyposażenia powinna być dobrze zaplanowana. Warto spożytkować na to sporo czasu, rozplanować każde miejsce w pokoju, tak by maluch czuł się cudownie w takim miejscu, by było wyciszone i zadowolone. Sprawi to, że i rodzice będą mogli się spokojnie delektować macierzyństwem i nowym życiem w większym gronie.