11 marca 2018 Brak komentarzy admin Joga , , ,

Wybór zabawek do pokoiku dziecka nieraz nastręcza rodzicielom wiele trudności. Szeroki asortyment może przyprawić o zawrót głowy. Najbardziej zasadnicze jest, aby zabawki przystosowywać do stopnia rozwoju dziecka. Inną kwestią jest nie zagracenie pomieszczenia nadmierną ich liczebnością oraz wybór zabawek z wyznaczonego materiału. Gigantycznym powodzeniem cieszą się w podobny sposób Misie Szumisie, a także pluszowe lalki Metoo. Bez wątpienia niesłabnącą wziętością odznaczają się pluszowe misie w różnorodnych rozmiarach.

Pokój dla dziecka powinien być przystosowany do jego wieku. W niemowlęcym pomieszczeniu nie może zabraknąć także funkcjonalnych mebli dla rodziców. Konieczny będzie bujany fotel, dzięki któremu łatwiej uśpić dzidziusia. Przy trudnościach z zasypianiem wspomoże zabawka-przytulanka, którą polecają sobie wszystkie początkujące rodzicielki, innymi słowy Whisbear, zwany także Misiem Szumisiem. Pluszowa zabawka na baterie generuje wibracje, które odwzorowują oddźwięki zasłyszane przez dziecko w czasie życia płodowego. Z tego względu są niezwykle skutecznym uspokajaczem, podczas gdy dziecko zaczyna płakać. Zaopatrzone są w sensor, który po dwudziestu minutach gwałtownego rezonowania przechodzi w stan czuwania, a gdy maleństwo zapłacze po raz kolejny zaczyna szeptać intensywniej pozwalając mu zasnąć. To nieodzowna pomoc dla rodziców przy usypianiu dzieciaczka a także pierwsza zabawka, którą dziecko posiada przy sobie. Podczas gdy dziecko zaczyna już uchwycić, poza funkcją zasypiania, jest również perfekcyjny do zabawy. Jego ergonomiczny kształt umożliwia zaczepić go również o ramę łóżeczka, pod warunkiem że nie kładzie się go bezpośrednio przy dziecku.

Do łask nawracają również prostolinijne, pluszowe zabawki, takie jak lalki Metoo. Pośród lalek mamy tu także niedźwiadki, króliczki, a również sofy będące równocześnie ogromną zabawką. Zabawki posiadają przeciętne, zaokrąglone kształty, w takim razie nadają się również dla niesłychanie malutkich dzieciaczków, również niemowlaków. Ponadprogramową atrakcją są ubranka dla laleczek i misiów z nadrukowanym imieniem dziecka. Taka pluszowa lalka czy miś będzie zachwycającym kompanem dziecka od początkowych chwil egzystowania.

Niezwykle popularne, a także rozwijające są stereotypowe niedźwiadki, a również interaktywne. Niedźwiedź na baterię ma wbudowanych kilkanaście trybów między innymi potrafi liczyć, śpiewa piosenki, a również zapamiętuje sekrety dziecka szepnięte mu na uszko i sumiennie je powtarza. Przy śpiewaniu oraz mówieniu rusza również buzią, co jest dodatkową atrakcją dla dzieci.

Fragmentem wystroju pokoju dziecka mogą być w podobny sposób zabawki drewniane. Wykonane z bezpiecznego, antyalergicznego półproduktu, cieszą się coraz większą wziętością. W podobny sposób klocki w różnorodnych kształtach, z których można przygotowywać z dzieckiem wieżowe konstrukcje, jak i drewniane tory dla samochodzików będą nie tylko wspaniałymi zabawkami, ale również udekorują pokoik dla dziecka. Ponadczasowe są również drewnopodobne konie na resorach, jakimi to zabawiały się już prababcie, a prawnukom równie mocno przypadły do gustu.

Dobór zabawek do pokoju dziecka powinien być podyktowany nie tylko tymczasową popularnością, ale przede wszystkim ergonomicznością. Dobrze żeby posłużyły dziecku na dłuższy czas.