11 marca 2018 Brak komentarzy admin Joga ,

Aranżowanie pomieszczenia dla dzidziusiów pod żadnym pozorem nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Pomieszczenie musi być pożyteczne szczególnie dla matki i umożliwiać powszednią pielęgnację maleństwa. Powinno być też komfortowe dla dziecka. Na początku pożądane byłoby zastanowić się nad odcieniem ścianek, niekoniecznie należy poddawać się stereotypom mówiącym o odcieniu różowym dla pensjonarki oraz lazurowym dla chłopca. Kolory ścianek powinny być łagodne i aktywizować rozwój dziecka. Należy unikać intensywnych barw i przenikliwych kolorów takich jak czerwony i ciemnoczerwony, które zdołają zaburzać sielankowy sen i utrudniać usypianie. Najodpowiedniej odwoływać się do psychologi barw mówiącej, że zielony kolor uspokaja, a biel koi oraz zapobiega niepokojom. Nie powinno się wprowadzać rozgardiaszu.

Meble dla noworodków- łóżeczko najważniejsze w pomieszczeniu dziecinnym
Najważniejsze w tym pomieszczeniu jest łóżeczko i ono powinno być jego punktem centralnym. Przy zakupie nie warto oszczędzać, dlatego że jest ono swego rodzaju gwarantem bezpiecznego snu. Musi być bezpieczne i zapobiegać uderzeniom, lub wypadnięciu. Pożądane byłoby pamiętać, że dla dziecka kategorycznie bezpieczniejsze jest spanie we własnym łóżeczku, a nie z rodzicami, którzy zdołają przez przypadek je przytłoczyć. Powinno się zdecydować się na łóżeczka z atestem bezpieczeństwa, które posiadają dopasowywaną wysokość. Wyższe zorganizowanie materaca, jest lepszym rozwiązaniem w przypadku maluszków, gdyż łatwiej wyjąc je z łóżeczka, kiedy skowyczą, tymczasem niższe zorganizowanie zapewnia bezpieczeństwo. Jeżeli rozporządzasz wyższym budżetem możesz zgodzić się na łóżeczko z wspierającą alternatywą kołysania, w innej sytuacji możesz po prostu kupić kołyskę. Istotnym elementem wyposażenia łóżeczka jest materac, najlepszym prototypem jest ten, który zapobiega nagłej śmierci łóżeczkowej, poprzez system patentów, min siatce, która zapobiega uduszeniu się.

Meble dla niemowlaków- funkcjonalizm ponad wszystko
Szczególnie w przypadku dzieci pierworodnych rodzice decydują się oryginalne meble, które posiadają ultra nowoczesne kształty, aczkolwiek nie są praktyczne. Pomieszczenia muszą być funkcjonalne. To powinna być ich najistotniejsza cecha.
Ciekawym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na komodę z nakładanym przewijakiem. W komodach najlepiej wybrać głębokie szuflady, które zmieszczą ubranka oraz akcesoria. Półprodukty z których skonstruowane są meble muszą mieć certyfikaty jakości wydane przez UE. Z kolei na półkach można ulokować kosmetyki oraz pieluszki, które będą zawsze pod ręką.

Wystrój pokoju dzidziusia- fotel huśtany
Noworodki w wielu przypadkach posiadają kłopot z usypianiem i jeżeli nie są dźwigane na rękach płaczą. To może być całkiem ambarasujące i męczące, wskutek tego można zdecydować się na fotel bujany, w którym matka może spokojnie tulić dziecko w ramionach, a również nakarmić. Warto wybrać projekt z podnóżkiem i niespecjalnie głębokim siedzeniem, aby ułatwić wstawanie. interesującym rozwiązaniem jest również miękka poduszka a także modelowane plecy, które zapobiegają bólom.

Jeżeli pokoik posiada gigantyczne okna rodzic powinien zamontować rolety, żeby promienie słońca nie rozwścieczały delikatnych oczu dziecka. Gadżetem, który powinien znajdować się z pokoju jest oczyszczacz powietrza oraz jego nawilżacz.