11 marca 2018 Brak komentarzy admin Joga , ,

Narodziny dziecka to fenomenalny okres w życiu rodziców, który obfituje w wiele radości, jednakże i stresu. Większa część osób, już przed narodzeniem się dziecka wyposaża pokój, szczególnie w trakcie trzeciego trymestru, choć są dodatkowo tacy, którzy wierzą w przesądy, że nie powinno się kupować mebelków przed narodzinami. Tak na prawdę nie istotne, którym rodzajem rodzica jesteś, istotne abyś tak umeblował pokoik dziecinny, żeby był on wygodny i bezpieczny.

Niemowlak większość czas przesypia, dlatego że właśnie spanie pobudza jego rozwój w rozległej mierze. Trzeba wskutek tego postarać się, iżby dziecko swobodnie zasypiało oraz nie budziło się niewyspane. Jak ujawniają badania, dzieciaki, jakie poprawniej śpią, prędzej się rozwijają. Wobec tego sercem pomieszczenia dziecięcego powinno być łóżeczko. Na rynku istnieje ogromny wybór tego rodzaju towarów, powinno się zdecydować się na rodzaj, który posiada certyfikaty bezpieczeństwa i skonstruowany jest z nietoksycznych półproduktów, jakie dodatkowo nie uczulają. Istotny jest również materac, w tym miejscu nie można szczędzić, kupując np. z drugiej ręki, dlatego że zgodnie z opiniami naukowców dzieciaki śpiące na starych i zużytych materacach częściej umierały z powodu zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej. Zatem najlepiej wybrać model materaca, który zapobiega uduszeniu się nawet w sytuacji, gdy maleństwo obróci się na brzuszek. Wszystkie mateczki chcą, aby i dzieci miały jak najprzyjemniejszy sen, stad kupują bardzo dużo poduszek, kocyków i pościeli do łóżeczka, a to nie konieczne. Dziecko powinno spać tylko na materacu, bez bezcelowych dodatków, aby zapobiec możliwości uduszenia się.

Pokoik dla niemowlaka powinien mieć mebelki, wskazane jest wybrać tworzywa, które są przebadane oraz nie posiadają ostrych krawędzi, o jakie maleństwo mogłoby się uderzyć. Należałoby zdecydować się na meble konstruowane są dla niemowlaków, w skład których wchodzi komoda oraz zestaw półek z głębokimi przegródkami. Nieodłącznym elementem umeblowania tego pokoju powinien być przewijak, jaki posiada zapobiegawcze barierki, które uniemożliwiają upadnięciu dziecka w sytuacji, kiedy jego rodzicielka dosięga np. po pieluszkę. To raptem koszt w przypadku najprostszych modeli wynoszący tylko w przybliżeniu 200 zł. Pożądane byłoby również zadbać o sympatyczne oświetlenie. Tutaj najlepszą opcją są bezpieczne żarówki, które posiadają atesty fotobiologiczne i nie wyniszczą kruchego wzroku szkrabów. Jako, że pokój powinien być przede wszystkim funkcjonalny nie można zapomnieć o miejscu dla rodzicielki, w którym może usiąść i w spokoju a także ciszy nakarmić maleństwo. Przetestuje się np. fotel uszak, jaki posiada wysoki zagłówek. W tym miejscu najlepiej nabyć wariant z niegłębokim siedzeniem.
Oczywiście nie bez znaczenia są również kolory ścian. Nie powinno się kupować ciężkich bardzo jaskrawych kolorów, jakie obciążają wzrok dziecka. Tutaj najlepszym rozwiązaniem są standardowe biele, ecru oraz sympatyczne róże, zielenie i błękity. Pokój dzieciaczka musi posiadać również nawilżacz powietrza, zwłaszcza potrzebny jest zimą, kiedy nagrzewa się miejsce zamieszkania, co sprawia, ze powietrze jest suche. Zabawki dla noworodków nie są jeszcze tak konieczne, nie można rozmieszczać ich w łóżeczka, w sytuacji gdy już decydujemy się na nie musimy nabyć takie modele dedykowane do konkretnego wieku.