11 marca 2018 Brak komentarzy admin Joga , ,

Przychodzi taki czas, że nasza pociecha wyrasta z łóżeczka i trzeba zaaranżować mu pokój od nowa. W pewnym wieku około 2-3 lat zaczyna naśladować rodziców. To oni są dla niego ideałem. Chłopcy chcą być najczęściej jak ich ojcowie, a dziewczynki jak ich matki. W efekcie tego ich początkowe pasje pokrywają się zwykle z zainteresowaniami i zajęciami rodziców. Jeśli tata lubi grzebać w pod maską auta, to jego pociecha również się tym interesuje. Zwykle zawód wykonywany przez rodziców jest także fascynujący dla dziecka, więc maluchy bawią się odgrywając role swoich opiekunów. Nie trwa to wiecznie. Po jakimś czasie odkrywa własne hobby, oderwane od zainteresowań dorosłych, szczególnie gdy nadchodzi okres dorastania prezentuje swoją samodzielność, która także wyraża się w wystroju pokoju.

Wystrój pokoju małego policjanta i strażaka
Dziecko interesujące się zawodem policjanta chętnie będzie spędzać czas na zabawie w pokoju zaaranżowanym w stylu stróża prawa. Może być to pokój małego szeryfa albo policjanta. Jego elementem będzie łóżko imitujące radiowóz, a także dywan obrazujący policjantów i rabusiów lub drogę otoczoną zabudowaniami ze znakami drogowymi. Na ścianie obowiązkowe naklejki ścienne, które mogą obrazować policyjny samochód, postacie stróżów prawa, czy sygnalizację świetlną. Pokój małego strażaka można wyposażyć w łóżko imitujące samochód strażacki. Dla rodzeństwa dobrym rozwiązaniem będzie łóżko piętrowe, posiadające drabinkę imitującą tą w strażackim samochodzie.

Urządzenie pokoju małego wielbiciela zwierząt
Świat przyrody, a zwłaszcza zwierzęta zajmuje dzieci. Dobrze rozwijać w nich to zainteresowanie i zorganizować dla nich wnętrze pokoju w którym dotrzymywać mu będą towarzystwa różne gatunki zwierząt, w postaci naklejek na ścianach, dywanów, kotar, czy też pościeli. Pokój dziecka zaaranżowany w stylu surwiwalowym może być podstawą kształtowania kreatywności i zabawy w wyśmienite przygody. Elementem takiego pokoju może być namiot, który przyniesie maluchowi namiastkę przygody. Można wykorzystać także drabinki i sznury. Nie może zabraknąć także lornetki, przez którą dziecko podglądać będzie zwierzęcych mieszkańców lasów. Niezbędne będą również pluszaki, przedstawiające różne gatunki zwierząt, które też staną się elementem aranżacji i zabawy maluszka. Elementem takiego pokoju może być również hamak, zamocowany między dwoma ścianami.

Tak naprawdę najlepszy pokój dla dziecka to taki, który pozwoli mu się zaaranżować we własnym zakresie. Istotne żeby stworzyć dziecku także możliwość wyrażenia siebie, w postaci tablicy na której będzie mogło bazgrać kredą. Wspólne wybieranie akcesoriów do pokoju może być wspaniałą zabawą. Aranżowanie pokoju oraz późniejsze zakupy w sklepie meblowym to może być piękne wspomnienie. Jeżeli jest się obdarzonym wyobraźnią, a do tego ma się dryg konstruktorski, pewne elementy można zrobić we własnym zakresie. Niezwykle powszechne stało się robienie wspólnie z dziećmi projektów pluszaków, które następnie są w szczegółach odtworzone, bez względu na proporcje. Taka przytulanka będzie z pewnością najważniejszym elementem w pokoju, z którym dziecko nie będzie chciało się rozstawać. Pokój dla dziecka i jego aranżacja jest ważna, ale nawet najwspanialszy nie zastąpi wspólnej zabawy i przebywania w nim wraz z rodzicami.