11 marca 2018 Brak komentarzy admin Joga , , ,

Dla młodych rodziców zaaranżowanie pokoju dziecięcego jest ważnym zadaniem. Decydując się na łóżeczko z komfortowym materacem, muszą zatroszczyć się o ochronę delikatnej skóry maluszka. Dobór właściwej pościeli powinien być nakierowany nie tylko na akcentujące jej charakter dziecięce desenie animowane, ale przede wszystkim wygodę i bezpieczeństwo. Najlepsza jest oczywiście pościel bawełniana. Powinna być jednak wysokogatunkowa i charakteryzować się antyseptycznością, gdyż skóra dzieci jest podatna na podrażnienia i odparzenia.

Materiał bawełniany najodpowiedniejszy dla skóry dziecka
Wysoko gatunkowa bawełna pozwala skórze oddychać dlatego nie robią się odparzenia. Poprawia to także zdecydowanie jakość snu, który jest podstawą rozwoju w przypadku najmniejszych dzieci. Kołdra i poduszka najlepiej aby posiadały wypełnienie z wsadem poliestrowo-silikonowym, które jest hipoalergiczne. Nadaje się zarówno na gorące jak i zimne noce. Nie deformuje się i nie drażni skóry.

Dobranie pościeli pomocnej zasypianiu
Pościel dopasowana do preferencji maluchów, np. z ulubionymi bohaterami bajek, sprawia, że chwila zapadania w sen jest dla nich bardziej przyjemny i bardziej komfortowy. Dzieci, zwłaszcza małe często mają kłopoty z zapadnięciem w sen, warto więc tą chwilę im jak najbardziej ułatwić, umożliwiając zasypianie z ulubionymi postaciami z bajek widniejącymi na pościeli, tj. Świnka Peppa, bohaterowie Psiego Patrolu, Spiderman, czy Auta ze znanego filmu rysunkowego.

Urządzenie pokoju małego kibica futbolu
Kiedy urządza się pokój dla starszego dziecka można postawić na pościel z emblematem ukochanego klubu piłkarskiego, która podkreśli aranżację pokoju małego fana futbolu. Świetnie będzie pasował również dywan przypominający murawę na boisku piłkarskim. Aranżację takiego pokoju dopełni Koszulka piłkarska uwielbianego gracza umieszczona w antyramie, czy nalepki naścienne z zawodnikami. Z pokoju można zrobić również stadion piłkarski umieszczając na wszystkich ścianach naklejki imitujące trybuny, co w zestawieniu z dywanem może prezentować się niezwykle efektownie. Niezbędnym akcesorium w takim pokoju będzie także zestaw piłek.

Aranżacja pokoju wielbiciela czarów
Najlepszy wystrój pokoju musi korespondować z upodobaniami dziecka. Które kształtują się już we wczesnym dzieciństwie. Jeśli zafascynowane jest magią, dobrze urządzić mu magiczny pokój. Nie trzeba mieć do tego horrendalnych kosztów. Najlepiej sprawdzą się naklejki fluorescencyjne na ścianie. Wieczorem będą tworzyły dodatkowe oświetlenie i tworzyły ponad to magiczną atmosferę. Można stworzyć coś w rodzaju nieboskłonu na suficie, przyklejając ich naprawdę sporo. Do tego lampa z połyskującymi chromowanymi częściami. Pościel może być z ukochanym bohaterem kreskówki lub filmu, czarodziejem lub czarodziejką. Nie może zabraknąć również odpowiednich gadżetów, takich jak różdżki, czy naklejki na ścianach, a także czarodziejska tablica, na której można rysować i usuwać wszystko jednym ruchem, a także taka na której można tworzyć obrazy w 3D i oglądać je przez czarodziejskie okulary. Elementem zaczarowanego pokoju może być także namiot, w którym dziecko będzie mogło się schronić i poczuć niewidzialne.